Świetlik to świetlica dla podopiecznych stowarzyszenia, ich rodzeństwa oraz innych sprawnych dzieci z Płocka i okolic. Świetlik otwarty jest codziennie w dni robocze od 8 do 17 a w razie potrzeby dłużej.

Z założenia miała to być świetlica dla dzieci z autyzmem, które są podopiecznymi stowarzyszenia, ale z czasem zaczęło korzystać z niej zdrowe rodzeństwo naszych podopiecznych. Świetlik stał się ukochanym miejscem naszych bywalców. Dzieci proszą rodziców, by przyprowadzili je wcześniej przed terapią, by mogły się pobawić na świetlicy, czy zostają na niej po terapii i są niezadowoleni, gdy rodzice odbierają je za szybko.

W Świetliku dużo się dzieje, są prowadzone różnego rodzaju warsztaty, np. plastyczne, kulinarne, muzyczno-ruchowe i inne. Obie sale są wyposażone w moc zabawek, gier dydaktycznych. Są kąciki zabaw tematycznych zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Przy Świetliku funkcjonuje kuchnia z jadalnią, gdzie można podgrzać i spożyć przyniesiony posiłek.  Nad dziećmi opiekę sprawują dwie panie pedagog, najukochańsze ciocie naszych podopiecznych.

Do Świetlika zapraszamy wszystkie chętne dzieciaki z Płocka i okolic oraz niepełnosprawne, które są naszymi podopiecznymi. Nasi podopieczni nie ponoszą kosztów pobytu, inni opłacają pobyt za każdą rozpoczętą godzinę. Możliwe są karnety ze zniżką.