Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem „Odzyskać Więzi”

zaprasza w dniu 9 czerwca 2017 roku o 12.00 w Płocku

na niezwykłą, inną od wszystkich KONFERENCJĘ

Poruszane tematy:

  1. Dzieci i nastolatki ze spektrum autyzmu w przedszkolu i szkole.
  2. Emocje, relacje, uczucia, związki partnerskie, seksualność osób ze spektrum autyzmu.
  3. Osoby ze spektrum autyzmu na rynku pracy – poszukiwanie pracy, relacje z kolegami i przełożonymi, specyficzne trudności dla osoby ze spektrum autyzmu, specyficzne trudności dla pracodawcy.

Dr Peter Schmidt,  www.dr-peter-schmidt.de  – dorosły Niemiec z Zespołem Aspergera (spektrum autyzmu), który fascynująco mówi o tym, jak wysoko funkcjonująca osoba z autyzmem boryka się z naszym „neurotypowym” światem. Peter odkrył, że jest autystykiem w wieku 40 lat, już po zrobieniu doktoratu z geofizyki, znalezieniu pracy w międzynarodowej firmie, założeniu rodziny, odbyciu wielu podróży w najciekawsze miejsca świata…

Odkrył, dlaczego w szkole, w pracy i w każdym środowisku rówieśniczym  czuł się tak, „jakby był samochodem na autostradzie, pędzącym pod prąd”, a zdobycie partnerki życiowej wiązało się z długotrwałym, ogromnym intelektualnym wysiłkiem. Przez całe życie opisywał otaczający go świat i wszelkie zachodzące w nim zjawiska funkcjami matematycznymi, wykresami, zależnościami logicznymi. Z czasem opracował wzory na… przyjaźń, miłość, ból i cierpienie.

Swoje problemy, przygody, przemyślenia w barwny, dowcipny, z właściwą sobie swadą opisał w trzech książkach: „Chłopiec z Saturna”, „Kaktus na Walentynki”  i „Jak trudno komunikować się z kolegami…” Książki będą do nabycia w czasie przerw podczas konferencji.

Peter Schmidt jest w Niemczech i Szwajcarii bardzo znaną postacią – często występuje w mediach (radio i telewizja), w ostatnich latach głównie poruszając temat osób z autyzmem na rynku pracy.

Konferencja jest adresowana do pedagogów, psychologów szkolnych, nauczycieli, wychowawców pracujących w przedszkolach, szkołach podstawowych i placówkach oraz rodziców lub osób, które maja na co dzień kontakt z osobą ze spektrum autyzmu (w tym z Zespołem Aspergera).

Warunki uczestnictwa:

  • Koszt udziału: 50 zł/os.
  • Termin zgłoszenia: do 15 maja 2017 r.
  • Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Następnie prześlemy do Pani/Pana potwierdzenie otrzymania zgłoszenia pod adres e-mail podany w wypełnionym formularzu zgłoszeniowym. Jest to równoznaczne z zakwalifikowaniem Pani/Pana do udziału w konferencji.

Potwierdzenia uczestnictwa oraz faktury otrzymają Państwo podczas rejestracji w dniu 9.06.2017

Miejsce konferencji zostanie podane w późniejszym terminie po ustaleniu ilości chętnych.

Patronat medialny

petronews