Wczorajszy dzień był wyjątkowy pod wieloma względami. Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Z Autyzmem „”Odzyskać Więzi” obchodziło swoje 15-ste urodziny. Piętnaście lat trudnej i pięknej pracy dla tych, dla których świat neurotypowych nie jest ani przyjazny ani wyrozumiały . Piętnaście lat wychodzenia naprzeciw lokalnej społeczności, próby przełamywania schematów myślenia neurotypowych, szkolenia dla nauczycieli, lekarzy, rodziców, przytulania rodzin i przeżywania z nimi wszystkich emocji związanych z terapią dziecka. Tuliliśmy i będziemy przytulać, bo jesteście częścią Stowarzyszenia.
Polonez Ogińskiego w wykonaniu rodziców i dzieci absolutny majstersztyk. Przejęte dzieci, wyczuwały powagę sytuacji, w skupieniu wchodziły z rodzicami na scenę. Nikt się nie pomylił. Byliście piękni, wspaniali, radośni i szczęśliwi. Cudowne uczucie widzieć Was pełnych radości i dumy na scenie, wiedząc, że mamy w tym swój mały udział.
Przejmująca oprawa muzyczna w wykonaniu młodego płocczanina, który na pewno zawojuje świat. Wiktor Mieczykowski, jesteś wspaniałym artystą, całym sobą zaczarowałeś słuchaczy. Nie tylko piękne skrzypce, cudowny czysty wokal, ale też nieprawdopodobne przeżywanie muzyki, w które wciągnąłeś nas wszystkich. W tej ważnej dla nas chwili nadałeś podniosłą nutę. Cieszymy się, że grałeś dla nas, że byliśmy Twoja pierwszą publicznością.
Harcerski Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Płocka im. Druha Wacława Milke, dziękujemy za Wasz wkład w nasze święto.
Dziękujemy szanownym gościom za przybycie i wejście w nasz nieco inny świat.
Dziękujemy cateringowi, pyszności dla nas przygotowali W Kapuście, LekkieCiacho, Pizzeria Oliva.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu jubileuszu, który znajdziecie tutaj.