Szanowni Państwo,

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości sponsorowania przez Państwa Firmę Letnią Akademię Marzeń czyli obóz dla dzieci z autyzmem oraz zaburzeniami pokrewnymi, który odbędzie się w Sendeniu k. Płocka w sierpniu 2016 r.

Organizatorami kolonii są: Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem Odzyskać Więzi oraz Stowarzyszenie Społeczne Razem dla Płocka. Bardzo nam zależy, by nasz obóz był wyjątkowym wydarzeniem w życiu naszych podopiecznych, dlatego dokładamy wszelkich starań, by nadać mu unikalny charakter.

Już dziś wiemy, że obóz odbędzie się w szkolnym schronisku młodzieżowym Zielona Szkoła w Sendeniu Małym, oddalonym o ok. 20 km od Płocka, które usytuowane jest w  pięknej zielonej okolicy, w pobliżu Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.

Celem organizowanego przez nas obozu jest stworzenie dla naszych podopiecznych szansy na całkowicie samodzielny wyjazd wakacyjny, podczas którego dzieci nie będą poddawane terapii w klasycznym tego słowa znaczeniu. Chcemy zachęcić je, aby lepiej poznały swoje środowisko, aby mogły czuć się pewniej w swoim towarzystwie oraz nawiązać więzi, które w przyszłości mogą skutkować wspaniałą współpracą.

Nie mamy wątpliwości, że nasze kolonie będą dla dzieci z autyzmem nowym bodźcem rozwojowym, który może okazać się dla wielu przełomowym. Podczas trwania obozu chcemy również nakręcić krótki film opowiadający o codzienności dzieci z autyzmem, który następnie będziemy publikować w mediach, aby dotarł do jak największej ilości osób.  Liczymy, że dzięki tego typu działaniom wzrośnie świadomość społeczeństwa na realny problem, jakim jest autyzm, zapadalność na autyzm w ubiegłym roku wynosiła 1:56, co klasyfikuje autyzm do chorób cywilizacyjnych.

W zamian za wsparcie finansowe możemy zaoferować:

– umieszczenie logotypu Firmy we wszystkich materiałach promocyjnych obozu (plakaty, ulotki, programy, banery);

– podziękowanie wygłoszone w trakcie uroczystości otwarcia i zamknięcia obozu;

– ekspozycję logotypu i nazwy Firmy oraz promocję na stronie internetowej oraz fanpage’u Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Autyzmem „Odzyskać Więzi”,

– umieszczenie logotypu Firmy oraz informacji o wsparciu finansowym w filmie promocyjnym, który będzie efektem naszego wyjazdu.

Dotację przeznaczymy na:

– wynajem transportu oraz miejsc noclegowych wraz z wyżywieniem dla uczestników kolonii,

– zakup materiałów potrzebnych na warsztaty artystyczne,

– zakup nagród dla laureatów mini konkursów i upominków okolicznościowych dla uczestników,

– wynagrodzenie dla opiekunów, którzy zapewnią naszym podopiecznym profesjonalną opiekę.

Mamy nadzieję, że nasza prośba spotka się ze zrozumieniem z Państwa strony, a okazana pomoc umożliwi realizację zamierzonych celów i będzie wspaniałym wkładem w rozwój kultury w środowiskach wykluczonych.

Z poważaniem

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem Odzyskać Więzi

Ul. 3 maja 18, pok. 204

09-402 Płock